About

http://www.lastfm.com.tr/user/justwanna_live
http://www.bakiniz.com/author/ebru-cavdarli/

Search for content

Hello from Matthijs_Vlot on Vimeo.

hello.

"çocukluk, insanın boğazına oturan yumru gibidir. kolay kolay yutulmaz"

                                                                                                    Incendies

"Tarihte dikilmiş en yüksek ve en pahalı ve gerçekten de en kıymetli mezar taşı bir köpek için dikilmiş. Hayır, Amerika’da değil sanılacağı gibi, Londra’da. Bu gerçeği yeniden anımsamak insanın köpek hakkında doğru düşünmesine yetecektir. Soru bu dünyada çoktandır birinin ne kadar insansı olduğu değil, ne kadar köpeksi olduğudur, bugüne kadar temelde, gerçek onurlandırılmak isteniyorsa insanın ne kadar köpeksi olduğunun söylenmesi gereken yerde, ne kadar insancıl olduğu söyleniyor. İğrenç olan da bu."

                                                                                                      Beton

~ For Your Precious Love - Otis Redding

eğer patates püresi ile sosu karıştırırsan daha sonra ayıramazsın, sonsuza dek. babanın sigarasından çıkan duman bir daha asla içine dönmez, geri dönemeyiz. seçmek, bu yüzden zordur…

                                                                                                    Mr.Nobody

~ Imagine [Live] - Chris Cornell

Chris Cornell - Imagine

~ -

ufak bir parmak darbesiyle başını öne eğdin, sevmedin baş eğmeyi ama sustun. korktun. pencerenin içindeki fesleğne uzaktan baktın. sen hep uzaktan baktın. korktun.

çırak, kırık çerçeveli aynayı getirdi. ensenle ayna arasındaki boşluğa sıkıştı çocukluğun. orada öylece duruyorsun. annen, berber, çırak, koltuk, sen,…

                                                                                                 Yekta KOPAN

~ -

sevgilim. gecenin bir yarısı öldüm ben. nedenini anlayamadım, sana söylerler mutlaka. salondaki kanepede, defterim kucağımda, şu yolunu bulamamış öyküyle uğraşırken öldüm. özür dilerim, öyküyü tamamlayamadığım için. özür dilerim, yazdığım son cümle bile yarım kaldığı için. buraya kadarmış, benim son öyküm olmayacakmış. şundan emin olabilirsin, istemeden öldüm. ama yine de özür dilerim, seni erken bıraktığım için.

bir konuda için rahat olabilir yani: mutlu öldüm ben, hatta mutluluktan öldüm ben. artık şunu biliyorum. insan ölünce istemese de romantik oluyor. ah, bir de öpüşseydik sen uyumadan. keşke. güzel olurdu değil mi? bu gecenin sabahına ulaşamayacağımı, gün doğmadan öleceğimi bilsek öpüşürdük belki. öpüşürdük. dilin dilime değerdi. ama öyledir ya bazen, bir “keşke”ye dayanır hayat.

ne denir ki? keşke biz de bilseydik filler gibi, ne zaman öleceğimizi.

                                                                                             YEKTA KOPAN

~ Good Day Today - David Lynch

David Lynch - Good Day Today

~ -

Birdy - Skinny Lover (bon iver cover)